Wiadomości branżowe

Wolontariusze ING organizują Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych

23 maja br., na  terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie Łagiszy, odbędzie się Turniej Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych. W organizacji imprezy pomagają wolontariusze ING – pracownicy Departamentu Wsparcia Klientów Korporacyjnych w ING Banku Śląskim. Inicjatywa dedykowana jest Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Familia” z Czeladzi.

W Turnieju Piłki  Nożnej dla Niepełnosprawnych udział zadeklarowało około 200 osób. Będą to drużyny z 15 ośrodków województwa śląskiego, między innymi takich jak: Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Będzinie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Ostoja” w Czeladzi, Zespół Szkół Specjalnych w Czeladzi, Dom Pomocy Społecznej w Będzinie Grodźcu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Będzinie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Gołuchowicach, Ośrodek Wychowawczy w Sosnowcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” w Dąbrowie Górniczej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Będzinie.

Wśród dodatkowych atrakcji  zaplanowano występy wokalno – taneczne uczestników oraz indywidualne konkurencje sportowe.

Inicjatywa realizowana jest w ramach VII edycji Dobrego Pomysłu – konkursu dla pracowników ING Banku Śląskiego, w którym zwycięskie projekty otrzymują dotację z Fundacji ING Dzieciom. W VII edycji zaplanowano realizację blisko 50 Dobrych Pomysłów.

Dobry Pomysł stanowi element programu społecznego Wolontariat ING, który daje pracownikom ING Banku Śląskiego możliwość zaangażowania się w pracę wolontariacką. Wolontariuszem może być każdy, we wszystkich dziedzinach życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna. W pracy wolontariusza można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe a także hobby, zainteresowania i umiejętności.

Wolontariusz ING sam decyduje ile czasu przeznacza na wolontariat, jednak każdy z pracowników banku ma do dyspozycji 1 dzień (8 godzin zawodowego czasu pracy) na działania w ramach wolontariatu, co gwarantuje Regulamin Pracy ING Banku Śląskiego.


dostarczył: infoWire.pl

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts