USA Wiadomości branżowe

Walka w Castrol EDGE Trophy za plecami Schefflera rozstrzygnięta

Marcin Scheffler już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji Castrol EDGE Trophy. Trzecim miejscem w ostatniej rundzie przypieczętował wygraną. Drugie miejsce Rafała Janczaka dało mu tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej CET 2013, a Dariusz Poloński dzięki punktom za wygrany rajd zapewnił sobie trzecie miejsce w sezonie. Zamykający sezon RSMP i CET Rajd

Teaser

Marcin Scheffler już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji Castrol EDGE Trophy. Trzecim miejscem w ostatniej rundzie przypieczętował wygraną. Drugie miejsce Rafała Janczaka dało mu tę samą lokatę w klasyfikacji generalnej CET 2013, a Dariusz Poloński dzięki punktom za wygrany rajd zapewnił sobie trzecie miejsce w sezonie.

Zamykający sezon RSMP i CET Rajd Dolnośląski rozpoczął się po myśli Marcina Schefflera, który wygrał pierwszy odcinek specjalny. Na drugim nie poszło mu już tak dobrze i stracił prowadzenie na rzecz Huberta Ptaszka. Pierwszy z piątkowych odcinków znów padł łupem Schefflera, który wyprzedził o prawie pół minuty Rafała Janczaka. Jeszcze więcej stracili Marcin Górny, Dariusz Poloński i Hubert Ptaszek. Ten ostatni, podobnie jak jego ojciec, Jacek, zaliczył wycieczkę poza drogę i stracił niemal 9 minut. Później rywalizacja się wyrównała, ale wszystkie pozostałe piątkowe oesy wygrał również Marcin Scheffler. Nic więc dziwnego, że po pierwszym etapie miał sporą przewagę nad rywalami. Rafał Janczak tracił do niego 1,5 minuty, a Dariusz Poloński – blisko dwie.

Sobota zaczęła się znów zwycięstwem Schefflera, który na OS7 wyprzedził Huberta Ptaszka. Trzeci był Dariusz Poloński, który dzięki temu wyprzedził w generalce CET Rafała Janczaka. Poloński kontynuował dobrą passę na OS8, na którym okazał się najszybszy. Drugi znów był Ptaszek, a trzeci – Rafał Stalmach. Dużą stratę zanotował tym razem Scheffler, który po tym odcinku spadł na trzecie miejsce.

I – choć Scheffler wygrał kolejne cztery oesy – nie wystarczyło to, by poprawić pozycję w generalce CET. Brakowało niewiele, ale OS13 okazał się dla kierowcy z Poznania pechowy. Stracił na nim 1,5 minuty do Rafała Janczaka i musiał się zadowolić trzecim miejscem w rajdzie. Dariusz Poloński kontrolował sytuację i dowiózł zwycięstwo do mety.

Na mecie załoga Scheffler/Marciniak otrzymała nagrody – Volkswageny Up!, zarówno dla kierowcy, jak i pilota. Drugie miejsce w sezonie zajęła załoga Janczak/Grudziński, a trzecie – Poloński/Dobosz.

Punktacja po 6. Eliminacji Castrol EDGE Trophy:


  1. Marcin Scheffler/Szymon Marciniak 96 pkt
  2. Rafał Janczak/Michał Grudziński 69 pkt
  3. Dariusz Poloński/Grzegorz Dobosz 58 pkt
  4. Hubert Ptaszek/Kamil Kozdroń 46 pkt
  5. Marcin Górny/Zbigniew Cieślar 42 pkt
  6. Rafał Stalmach/Paweł Tarapacki 15 pkt
  7. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs 15 pkt
  8. Aron Domżała/Przemysław Zawada 8 pkt
  9. Jacek Ptaszek/Michał Kaźmierczak 1 pkt
  10. Hugo Arellano/Daniel Arens 0 pkt

Przedstawione wyniki nie są oficjalne.

Sponsorem Pucharu jest Castrol EDGE, wiodąca marka olejowa na świecie. Castrol od lat angażuje się w sporty motorowe dostarczając najbardziej wytrzymałe produkty dla zawodników na trasach WRC czy Rajdu Dakar. Opracowując specjalne oleje Castrol przyczynia się do poprawy osiągów i wytrzymałości pojazdów na trasach rajdowych i torach wyścigowych.

Partnerami Pucharu są firmy: G4 Garage, Michelin, GoPro, MSP Competition, Marwit, VW Bełtowski, Ford Pol-Motors, Autoguard, Magazyn Rajdowy WRC, Sportklub, Radio Eska, Live Motorsport, Ozoshi Racing, Partnerem logistycznym jest Grupa DBK.

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy