Wiadomości branżowe

Tripsta.pl z aplikacją do mobilnej rezerwacji biletów lotniczych na iPhone’a

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl znane polskim podróżującym, jako pośrednik w sprzedaży biletów lotniczych wprowadził możliwość zrobienia szybkiej rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej. Działania związane z rozbudową kanału sprzedaży to ukłon w stronę coraz liczniejszej grupy konsumentów dokonujących

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl znane polskim podróżującym, jako pośrednik w sprzedaży biletów lotniczych wprowadził możliwość zrobienia szybkiej rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej. Działania związane z rozbudową kanału sprzedaży to ukłon w stronę coraz liczniejszej grupy konsumentów dokonujących rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem smartfonów lub tabletów.

W związku z coraz większą popularnością urządzeń mobilnych Tripsta.pl uruchomiła aplikację służącą do rezerwacji biletów lotniczych do dowolnych zakątków świata przez urządzenia mobilne. – Powstanie aplikacji jest odpowiedzą na potrzeby i zapotrzebowania naszych klientów. Świadczy o tym,  gwałtowny wzrost zainteresowania rezerwacjami dokonywanymi drogą mobilną, który od roku 2013 wzrósł o ponad 11 proc. w zakresie rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem tabletów oraz o ponad 28 proc. rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem smartfonów – informuje Pantos Papazoglou, Mobile Product Manager z Tripsta.pl, który zarządza procesem powstania aplikacji.

Nowa aplikacja umożliwi pasażerom znaleźć i wybrać najlepsze połączenia – pod kontem szybkości ich wyszukania, jak i najkorzystniejszych cen. Przede wszystkim jednak pozwoli zarezerwować bilet za pośrednictwem telefonu w każdym miejscu i o każdej porze.

Aplikacja przygotowana przez Tripsta.pl będzie dostępna w języku polskim. Użytkownicy znajdą również jej wersję dostępną w języku angielskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz rumuńskim i greckim. Zaprojektowanie darmowej aplikacji, która jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 oraz dostosowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia, stanowi pierwszy krok w rozwoju kanału rezerwacji mobilnych dla Tripsta.pl.

Kluczowe funkcje aplikacji

Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o najlepsze praktyki związane z user experience. Głównym założeniem projektu było stworzenia narzędzia cechującego się prostotą i wygodą użytkowania.

Do podstawowych funkcji aplikacji należy szybkie i bezproblemowe wyszukanie oraz   rezerwacja biletów lotniczych, zarówno dla tradycyjnych przewoźników, jak i dla tanich linii lotniczych. Aplikacja umożliwi użytkownikowi przede wszystkim szybkie wyszukiwanie lotu do interesującej użytkownika destynacji, jego rezerwację, a następnie uiszczenie płatności. W dalszej kolejności także zarządzanie rezerwacjami oraz ich ewentualne zmiany. Rezultaty wyszukiwań opierają się przede wszystkim na wskazanym przez użytkownika miejscu i  czasie wylotu oraz jego cenie. Dzięki aplikacji możliwy jest również szybki wybór destynacji powrotnej, daty powrotu oraz doboru ilości pasażerów podczas podróży lotniczej.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w iTunes App Store od 24 lipca 2014 roku i znajduje się pod tym linkiem.

Aplikacja jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 i nowszymi (ponadto kompatybilna jest z urządzeniami takimi jak: iPhone 4/4S oraz 5/5S).

Każdy użytkownik, który dokona rezerwacji za pośrednictwem aplikacji może zaoszczędzić do 10 euro.

***

Tripsta.pl jest biurem podróży on-line umożliwiającym rezerwację biletów lotniczych do miejsc na całym świecie z uwzględnieniem oferty zarówno tradycyjnych jak i tanich linii lotniczych. Dzięki nowoczesnej technologii i niskim kosztom funkcjonowania internetowego biura turystycznego, Tripsta.pl oferuje produkty w bardzo konkurencyjnych cenach. Poprzez stronę internetową Tripsta.pl istnieje możliwość dokonania rezerwacxxji bez ograniczeń czasowych, gdyż dostęp do informacji użytkownik ma 24 godziny na dobę.

Firma swoją działalność rozpoczęła na rynku greckim w 2005 roku, jako Travelplanet24. Na początku 2010 roku założyciele: CEO & Co-founder, Philipp Brinkmann, & Co-Founder Kristof Keim zadecydowali o wejściu na inne rynki europejskie. Obecnie Tripsta znajduje się w 35 krajach, a swoją działalność opiera głównie na innowacji i nowych technologiach. W Polsce obecna jest od roku 2010.

*dane opracowane przez Tripsta.pl za okres styczeń 2013 – czerwiec 2014


dostarczył infoWire.pl

Źródło Tripsta. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy