Wiadomości branżowe

Skyscanner: Hiszpania na celowniku Polaków

Skyscanner: Hiszpania na celowniku Polaków
Analiza Skyscanner.pl ujawnia wymarzone cele wycieczek na majowy wypoczynek Dzięki możliwości wyszukiwania tanich biletów oraz coraz większej ilości dostępnych połączeń lotniczych z Polski, często o majowym weekendzie myślimy, jak o okazji do zagranicznej wycieczki. Najpopularniejsza wyszukiwarka podróży w Europie, Skyscanner, przeanalizowała dane dotyczące zapytań Polaków o bilety lotnicze w maju 2013 i 2014 r. - większość z nas chciałaby w tym czasie odwiedzić południe Europy.[1]10 najpopularniejszych krajów na majowy wyjazd w 2014 r.1 Hiszpania 6Niemcy 2Włochy 7USA 3Wielka Brytania 8Grecja4 

Analiza Skyscanner.pl ujawnia wymarzone cele wycieczek na majowy wypoczynek

Dzięki możliwości wyszukiwania tanich biletów oraz coraz większej ilości dostępnych połączeń lotniczych z Polski, często o majowym weekendzie myślimy, jak o okazji do zagranicznej wycieczki. Najpopularniejsza wyszukiwarka podróży w Europie, Skyscanner, przeanalizowała dane dotyczące zapytań Polaków o bilety lotnicze w maju 2013 i 2014 r. – większość z nas chciałaby w tym czasie odwiedzić południe Europy.[1]

10 najpopularniejszych krajów na majowy wyjazd w 2014 r.

Hiszpania

 6

Niemcy

 2

Włochy

 7

USA

 3

Wielka Brytania

 8

Grecja

Francja

 9

Norwegia

 5

Portugalia

 10

Holandia

Wymarzone destynacje Polaków na majowy weekend niemal nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Lista 10 krajów, które najbardziej chcemy odwiedzić zawiera te same państwa, jednak w 2014 r. na popularności zyskały Stany Zjednoczone (wzrost zapytań o bilety lotnicze o 53% w porównaniu z 2013 r.) oraz Grecja (wzrost o 30%). Swoją pozycję na wspomnianej liście umocniła również Wielka Brytania (20% wzrost). Tuż za pierwszą dziesiątką znalazła się Polska, co może świadczyć o rosnącej popularności transportu lotniczego wewnątrz kraju.

Wśród najpopularniejszych miast największy wzrost zainteresowania zanotował Nowy Jork (aż 57% w porównaniu do 2013 r.), w czym z pewnością pomogły nowe, atrakcyjne cenowo połączenia z lotniskiem JFK, które zaczęły oferować linie lotnicze Norwegian z Gdańska i Krakowa. Na drugim miejscu pod względem wzrostu zainteresowania uplasowała się Lizbona (33%), do której w listopadzie 2013 r. zaczęła latać linia Ryanair. Niesłabnącym zainteresowaniem Polaków cieszy się również stolica Wielkiej Brytanii (32% wzrost).

10 najpopularniejszych miast na majowy wyjazd w 2014 r.

Londyn

 6

Mediolan

 2

Barcelona

 7

Nowy Jork

 3

Paryż

 8

Oslo

 4

Rzym

 9

Malaga

Lizbona

 10

Stambuł

A to już wiesz?  „City break” spontaniczny urlop dla oszczędnych

Ponieważ w majowy weekend coraz więcej Polaków myśli o wyjeździe za granicę, trudniej w tym okresie o wyjątkowo korzystne oferty lotów. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Skyscanner.pl, wyszukiwarka podróży, która dzięki ogromnej bazie lotów i braku dodatkowych opłat, pozwala znaleźć najlepsze okazje cenowe – powiedziała Magdalena Greloff, Marketing Manager Skyscanner. – Nawet, jeśli szukamy biletów na ostatnią chwilę i na najpopularniejszych trasach nie ma już żadnych promocji, wyszukiwarka Skyscanner, dzięki opcji „Wszędzie” pozwala na znalezienie wszystkich możliwych połączeń w zadanym budżecie i czasie, dzięki czemu może zainspirować nietuzinkową podróż. 

[1]Skyscanner analizował i porównał zapytania dotyczące biletów lotniczych w okresie od 27 kwietnia do 5 maja 2013 r. oraz od 26 kwietnia do 4 maja 2014 r. Wyniki pochodzą z okresu od 5 lutego do 8 kwietnia w roku 2013 i 2014.

O Skyscanner

  • Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną wyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów a także ofert hoteli i wypożyczalni samochodów.
  • Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, umożliwiając im odnalezienie w Internecie, a także na urządzeniach mobilnych najlepszych ofert podróży.
  • Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim.
  • Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 30 mln pobrań.

Źródło Skyscanner. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy