USA Wiadomości branżowe

Ruszyła kolejna edycja Castrol EDGE Grand Prix Predictor

Podobnie jak w ubiegłym roku, także w sezonie 2013 polscy miłośnicy Formuły 1 mogą brać udział w grze Castrol EDGE Grand Prix Predictor, typując wyniki poszczególnych wyścigów. Ekspertem polskiej edycji jest Cezary Gutowski, dziennikarz i znawca tematyki wyścigów Formuły 1. By wziąć udział w zabawie, opartej na organizowanych przez FIA Mistrzostwach Świata

Teaser

Podobnie jak w ubiegłym roku, także w sezonie 2013 polscy miłośnicy Formuły 1 mogą brać udział w grze Castrol EDGE Grand Prix Predictor, typując wyniki poszczególnych wyścigów. Ekspertem polskiej edycji jest Cezary Gutowski, dziennikarz i znawca tematyki wyścigów Formuły 1.

By wziąć udział w zabawie, opartej na organizowanych przez FIA Mistrzostwach Świata Formuły 1, wystarczy założyć konto na stronie www.castrolpredictor.pl. Przed każdym wyścigiem można typować jego rezultat, obstawiając skład pierwszej dziesiątki kierowców na mecie, a także kierowców, którzy zdobędą pole position, uzyskają najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu i zanotują największy awans podczas Grand Prix. Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie. Zabawa potrwa aż do ostatniego wyścigu sezonu w listopadzie.

Gra rozpoczyna się wraz z pierwszym wyścigiem, 17 marca (Grand Prix Australii), ale swoje typowania można zapisywać na stronie zabawy już teraz. Prognozy można zmieniać niemal do ostatniej chwili przed rozpoczęciem poszczególnych kwalifikacji w sobotę przed danym wyścigiem. Jeśli gracz zapomni ustawić swoje prognozy przed kolejnym wyścigiem, otrzyma punkty na podstawie ustawień dla poprzedniej eliminacji.

Liczba uzyskanych punktów zależy od trafności prognoz. W grze można tworzyć własne ligi, by rywalizować w gronie znajomych lub rodzinie, można także dołączać do już istniejących lig. W polskiej edycji walczy się o punkty, jednak w trakcie sezonu dla zarejestrowanych uczestników na stronie www.castrolpredictor.onet.pl będą się odbywać konkursy, w których do wygrania będą zaproszenia na wyjazd na Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC.

Podobnie jak w światowej edycji Predictora, także w jego polskiej odsłonie będzie można liczyć na podpowiedzi eksperta. Jest nim Cezary Gutowski, dziennikarz i znawca tematyki wyścigów Formuły 1. W latach 1999-2002 komentował wyścigi F1 na antenie Canal+. Od 1998 roku publikuje na łamach „Przeglądu Sportowego”. Współautor czterech książek na temat Formuły 1, w tym „Robert Kubica, moja pasja” oraz reżyser i scenarzysta programu dokumentalnego o tym samym tytule. Stały ekspert „Magazynu Formuła 1”, emitowanego na stronach sport.pl. Jest także autorem licznych fotografii, dokumentujących m.in. drogę Roberta Kubicy od Formuły Renault 2000 poprzez Formułę 3, World Series by Renault aż do Formuły 1, gdzie osobiście śledził większość występów polskiego kierowcy na torach całego świata. Swoje prognozy przed każdym wyścigiem będzie zamieszczać także Jerzy Dudek – znakomity bramkarz, ambasador marki Castrol, a prywatnie wielki fan Formuły 1.

– Trudno wytypować kolejność w najbardziej nieprzewidywalnym wyścigu od roku, dlatego w Australii stawiam na sprawdzone nazwiska. Mamy w F1 pięciu mistrzów świata w pięciu silnych ekipach i to oni mają największe szanse na sukcesy – mówi Cezary Gutowski. Sebastian Vettel, Fernando Alonso, Jenson Button, Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton – to moi faworyci – ale w ciągu sezonu na podium zobaczymy wielu innych, zdolnych kierowców. Czeka nas ekscytujący sezon i wiele niespodzianek, szczególnie na początku – podsumowuje ekspert tegorocznej edycji Castrol EDGE Grand Prix Predictor.

 

 

< 236828" >

Źródło BP Europa SE, Oddział w Polsce. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy