Aktualności

Prognoza pogody na 8 i 9 września

W rejonie Wysp Brytyjskich, nad północną Skandynawią oraz Europą południową zalegają niże. Pozostałe obszary kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju wyżu znad północnych Niemiec,

W rejonie Wysp Brytyjskich, nad północną Skandynawią oraz Europą południową zalegają niże. Pozostałe obszary kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju wyżu znad północnych Niemiec, tylko w części południowo-wschodniej zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki związanej z niżem znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w tej samej ciepłej masie powietrza. Ciśnienie nieco wzrośnie. W środę w Warszawie w południe będzie 1005 hPa.

W kraju środa słoneczna, tylko w Małopolsce okresami będzie pochmurno i przelotne opady deszczu oraz możliwe burze. Po południu przelotny deszcz, możliwy także na Nizinie Szczecińskiej. Temp. maks. od 20 st. w Bieszczadach i nad morzem do 25 st. na Podlasiu i Suwalszczyźnie. Wiatr na ogół słaby, przeważnie północno-zachodni i zachodni.

Noc pogodna, tylko we wschodniej Małopolsce przelotny deszcz lub burze. Na zachodzie lokalne mgły. Temp. min. od 9 st. na północy do 14 st. w Małopolsce. Wiatr słaby, północny.

W czwartek w dzień pogodnie, tylko w Małopolsce okresami pochmurno i przelotne opady deszczu oraz burze. Po południu przelotny deszcz możliwy w centrum i na Podlasiu. Temp. maks. od 19 st. w Bieszczadach do 25 st. na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni.

W środę w Warszawie pogodnie. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. Noc ze środy na czwartek pogodna. Temp. min. 11 st. W czwartek w dzień słonecznie, po południu wzrost zachmurzenia i możliwy przelotny deszcz. Temp. maks. 22 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy