Wiadomości branżowe

Pracujesz? Znajdź czas na odpoczynek

3/4 Polaków pracuje dużo i długo. Powodem są oczekiwania pracodawcy lub pasja do wykonywanego zawodu. Specjaliści przestrzegają – trzeba znaleźć też czas na odpoczynek.Praca daje satysfakcję, ale brak racjonalnego podejścia do niej niesie ze sobą poważne konsekwencje. „Jeżeli poświęcimy dla pracy odpoczynek, zdrowie, życie rodzinne i towarzyskie, może

3/4 Polaków pracuje dużo i długo. Powodem są oczekiwania pracodawcy lub pasja do wykonywanego zawodu. Specjaliści przestrzegają – trzeba znaleźć też czas na odpoczynek.

Praca daje satysfakcję, ale brak racjonalnego podejścia do niej niesie ze sobą poważne konsekwencje. „Jeżeli poświęcimy dla pracy odpoczynek, zdrowie, życie rodzinne i towarzyskie, może doprowadzić to do pracoholizmu, który jest chorobą” – mówi serwisowi infoWire.pl Iwona Kowalewski, specjalistka SITA.

Odpoczynek jest niezbędny nie tylko w czasie urlopu, ale i na co dzień. Warto nauczyć się relaksować. „Nie zrywajmy się z budzikiem i nie gońmy od razu do pracy lub innych obowiązków”– podkreśla ekspertka. Nie forsujmy się wieczorem, nie zarywajmy nocy, nie podchodźmy emocjonalnie do spraw, bo trudno będzie nam zasnąć.

Będąc w pracy, warto zrobić sobie chwilę przerwy i poświecić ją tylko dla siebie. Wszytko po to, aby później efektywniej pracować, a w sytuacjach stresowych nie tracić głowy – zaznacza Iwona Kowalewski.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Darmowe Wi-Fi na pokładzie ponad 100 samolotów Emirates

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy