USA

NEC Display Solutions uzupełnia serię profesjonalnych monitorów wielkoformatowych z serii MultiSync P

Data wprowadzenia informacji: 2011-09-01

NEC Display Solutions zapowiada wprowadzenie nowej generacji profesjonalnych monitorów wielkoformatowych z linii MultiSync® P, które oferują płytsze obudowy od poprzednich modeli, a dodatkowo dzięki nowemu gniazdu opcji obsługują moduły rozszerzeń kompatybilne ze standardem Open Pluggable Specification (OPS).

Nowe modele: P402, P462 oraz P552, zaprojektowane dla szerokiego wachlarza zastosowań, dysponują rozszerzonymi funkcjami pętli sygnałowej DVI oraz Display Port, dwoma wbudowanymi głośnikami 10W i technologią NEC dual slot – która umożliwia wykorzystanie komputerów SBC oraz innych opcjonalnych produktów, zgodnych ze standardem NEC/Intel OPS bez konieczności stosowania zewnętrznych akcesoriów – wszystko to w obudowie płytszej o 37mm w porównaniu z poprzednimi modelami.

Wysoki kontrast, profesjonalne panele, wyjątkowy design, szeroki wybór złączy oraz nowe funkcje OSD sprawiają, że te monitory idealnie sprawdzą się w najbardziej wymagających zastosowaniach, takich jak: Digital Signage, transport, pomieszczenia kontrolne, instalacje w holach recepcyjnych oraz integracja z totemami i meblami.

Poza funkcjami obecnymi już w poprzednich modelach – czujnikiem natężenia oświetlenia w otoczeniu, kontrolą temperatury, zdalnym sterowaniem poprzez sieć LAN i powiadomieniami e-mailowymi – monitory z nowej serii posiadają możliwość pracy w cyfrowej pętli sygnałowej poprzez porty DVI i DisplayPort bez dodatkowych kosztów, przez co są idealne do ścian wideo oraz instalacji back to back (dwumonitorowych).

Nowe modele o rozmiarach, odpowiednio: 40”, 46” oraz 55” dysponują natywną rozdzielczością 1920×1200 pikseli, czasem reakcji 8ms, jasnością do 700cd/m2 oraz możliwością sprzętowej kalibracji za pomocą programowalnych 10-bitowych tablic LUT. Oprócz wielu złączy analogowych, także porty DVI-D (z HDCP), HDMI 1.3 oraz DisplayPort gwarantują swobodę wyświetlania obrazu z wielu źródeł, co w połączeniu z gniazdem rozszerzeń pozwala użytkownikom na łatwe budowanie ścian wideo składających się nawet ze 100 monitorów.

Monitory z nowej serii MultiSync® P podkreślają innowacyjność, na którą NEC kładzie nacisk we wszystkich swoich produktach. Ponadto idealnie nadają się do lokalizacji, w których wymagany jest nie tylko doskonały obraz, ale również kontrola nad wyświetlanym kontentem sprawowana na najwyższym poziomie – powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

Aby spełnić wymagania niezbędne do pracy w trudnych warunkach, monitory nowej generacji z linii P są opcjonalnie dostępne z najwyższej jakości ochronną szybą z hartowanego szkła. Dodatkowo mogą być zdalnie monitorowane i zarządzane w najbardziej zaawansowany dostępny sposób.

Dostępność i gwarancja
Modele NEC MultiSync® P402 oraz P462 są już dostępne na rynku, a P552 znajdzie się w sprzedaży pod koniec 2011 roku.. Sugerowane ceny detaliczne netto dla modeli P402 i P462 wynoszą odpowiednio: 6189 oraz 7995 zł. Każdy monitor w zestawie posiada przewód zasilający, kabel VGA, płytę CD z instrukcją obsługi oraz pokrywę na złącza. Oprogramowanie do zarządzania poprzez sieć LAN można pobrać bezpłatnie. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12265

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy