Aktualności

Naturalna walka z chorobą

Na dworze coraz cieplej i zdawać by się mogło, że w związku z tym grypy i przeziębienia już nam nie grożą. A jednak! Nieprzystosowane do

Na dworze coraz cieplej i zdawać by się mogło, że w związku z tym grypy i przeziębienia już nam nie grożą. A jednak! Nieprzystosowane do takich temperatur ciała reagują często inaczej niż byśmy sobie tego życzyli i wystarczy się raz przegrzać lub zbyt mocno ochłodzić, by wylądować w łóżku.

W przypadku przeziębienia nie musimy udawać się do lekarza. Trzeba je po prostu wyleżeć, przyjmując dużo witaminy C, wapnia i jedząc wzmacniające jogurty, owoce i warzywa. Przy przeziębieniu, a także w pierwszych objawach grypy można też zastosować kilka domowych recept.

aturalna walka z chorobą   Nturalna walka z chorobą   Nauralna walka z chorobą   Natralna walka z chorobą   Natualna walka z chorobą

Świetnym środkiem łagodzącym obolałe gardło jest napar z miodu, cytryny i goździków. Jest to naturalny lek na gardło i kaszel. Jeśli drapie nas gardło możemy temu zaradzić ssając goździka. Oczywiście cudowne właściwości uzdrawiające ma także sok z cebuli. Trzeba go jednak przyrządzić wcześniej. Wymaga on bowiem kilkudniowego leżenia pokrojonej cebuli z cukrem w słoiku. Dopiero po około dwóch tygodniach, możemy napić się cebulowego soku. Szybciej zadziała natomiast czosnek. Świetnym sposobem aplikowania go sobie jest wcieranie ząbka w ciepłego tosta. Przy okazji leczenia, zjadamy pyszny smakołyk. Oczywiście cebula, goździki i czosnek mają bardzo intensywny, specyficzny zapach. Chorzy jednak i tak nie powinni wychodzić z domu, może więc świadomość czosnkowego oddechu ich przed tym powstrzyma. Warto przy okazji pamiętać, że takie sposoby pobudzają nasz organizm do obrony. Są więc o wiele zdrowsze od antybiotyków, a aplikowane w końskich dawkach naprawdę bardzo skuteczne. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku 40- stopniowej gorączki mamy leczyć się cebulą. Wizyta u lekarza jest zawsze wskazana, a w przypadku grypy – konieczna.
am

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy