USA Wiadomości branżowe

Moda na ekstremalne prezenty świąteczne. Komu chcemy podarować niezapomniane emocje zamiast kolejnej książki?

Moda na ekstremalne prezenty świąteczne. Komu chcemy podarować niezapomniane emocje zamiast kolejnej książki?
Skok na bungee, jazda Ferrari, lot szybowcem – to oryginalne prezenty, które możemy podarować bliskiej osobie i dostarczyć jej niezapomnianych przeżyć. Mimo, iż większość Polaków kupi w tym roku ponownie praktyczne i tradycyjne prezenty, to firmy specjalizujące się w prezentach marzeń odnotują kolejny wysoki wzrost sprzedaży.W Polsce na pierwszym miejscu w świątecznym budżecie tradycyjnie znajdują się wydatki na artykuły spożywcze, a na drugim prezenty, jak wynika z raportu Deloitte „Zakupy świąteczne 2013”. Rodzaj upominku różni się w zależności od wieku adresata i jego oczekiwań. Najczęściej szukamy prezentów praktycznych lub wybieramy te z listy rekomendowanych przez bliskich. W tym roku aż 46 proc. świątecznych zakupów zamówimy przez Internet. Z deklaracji zakupowych ujętych w raporcie wynika, iż pod choinką 2013 dominować będą kosmetyki, perfumy, książki, słodycze i biżuteria.W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia w obdarowywaniu bliskich jest ofiarowanie prezentu w formie niesamowitego przeżycia. Emocje podarowane swojemu partnerowi, tacie, mamie lub rodzeństwu to aktualnie najmodniejszy pomysł na świąteczny

Teaser

Skok na bungee, jazda Ferrari, lot szybowcem – to oryginalne prezenty, które możemy podarować bliskiej osobie i dostarczyć jej niezapomnianych przeżyć. Mimo, iż większość Polaków kupi w tym roku ponownie praktyczne i tradycyjne prezenty, to firmy specjalizujące się w prezentach marzeń odnotują kolejny wysoki wzrost sprzedaży.

W Polsce na pierwszym miejscu w świątecznym budżecie tradycyjnie znajdują się wydatki na artykuły spożywcze, a na drugim prezenty, jak wynika z raportu Deloitte „Zakupy świąteczne 2013”. Rodzaj upominku różni się w zależności od wieku adresata i jego oczekiwań. Najczęściej szukamy prezentów praktycznych lub wybieramy te z listy rekomendowanych przez bliskich. W tym roku aż 46 proc. świątecznych zakupów zamówimy przez Internet. Z deklaracji zakupowych ujętych w raporcie wynika, iż pod choinką 2013 dominować będą kosmetyki, perfumy, książki, słodycze i biżuteria.

W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia w obdarowywaniu bliskich jest ofiarowanie prezentu w formie niesamowitego przeżycia. Emocje podarowane swojemu partnerowi, tacie, mamie lub rodzeństwu to aktualnie najmodniejszy pomysł na świąteczny upominek.

Tworząc serwis, którego założeniem było spełnianie marzeń i oferowanie niestandardowych prezentów wywołujących radość i uśmiech na twarzach bliskich, nie spodziewaliśmy się, iż tak szybko będziemy na prośbę Klientów wprowadzać nowe propozycje” – mówi Kornel Piesio PR Manager serwisu www.prezentmarzen.pl. Nasi Klienci okazali się bardzo kreatywni zgłaszając nam kolejne niesamowite pomysły na prezenty marzeń. To im zawdzięczamy dynamiczny rozwój serwisu – dodaje Kornel Piesio.

Kto decyduje się na ekstremalne prezenty?

Jak wynika ze statystyk zamówień realizowanych w serwisie prezentmarzen.pl, aż 70% Klientów stanowią kobiety, które chcą swojemu partnerowi podarować ekstremalne doznania w powietrzu, na drodze lub pod wodą. W przypadku mężczyzn, realizujących podarunki z myślą o kobietach najczęściej wybierane są: buduarowa sesja zdjęciowa, dzień ze stylistką, kurs sushi oraz różnego rodzaju pakiety spa.

A to już wiesz?  Udany start Jerzego Dudka w Volkswagen Castrol Cup

Jeśli emocje na prezenty, to jakie?

Największym zainteresowaniem cieszą się prezenty wywołujące mocne doznania związane przede wszystkim z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe. Drugą kategorię tworzą wyjątkowe „prezenty powietrzne” czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Inne równie często wybierane propozycje na niestandardowe prezenty świąteczne to: strzelanie z karabinu maszynowego, kurs nurkowania czy kurs DJ-a.

Ile kosztują wyjątkowe prezenty?

W serwisie prezentmarzen.pl ceny upominków zaczynają się już od 50 zł do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju. Przy minimalnej kwocie można zapewnić bliskiej osobie niezapomniane przeżycia, jak np. grę w laserowy paintball, masaż relaksacyjny czy jazdę gokartami. Przejażdżka Subaru, ekstremalne strzelanie z broni maszynowej to cena około 300 złotych. Najdroższa, w cenie 13 895 zł i dostarczająca najbardziej ekstremalnych doznań propozycja to lot prawdziwym samolotem myśliwskim MIG – 15 Fagot, który osiąga prędkość nawet do 1100km/h. Pod czujnym okiem pilota najodważniejsi mogą przejąć kontrolę nad samolotem oraz wypróbować manewrów takich jak zwroty czy pętle. Ciekawym rozwiązaniem są również „Boxy” – oferujące od 21 do 24 propozycji, aby osoba obdarowywana mogła wybrać ten podarunek, który najbardziej jej odpowiada. “Prezenty emocjonalne” zapewniają również duża wygodę realizacji, można je kupić nie wychodząc z domu przez Internet zamiast biegania po centrach handlowych.

Moda na ekstremalne i wywołujące emocje prezenty to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych podarunków świątecznych, które otrzymujemy od lat, często okazując sztuczne zadowolenia z kolejnej otrzymanej książki lub perfum. Pomysł na wyjątkowy upominek zrealizowany za pośrednictwem serwisu prezentmarzen.pl to szansa na podarowanie bliskiej osobie niepowtarzalnych doznań związanych z jej hobby lub niespełnionymi pragnieniami. Jak widać po 400% wzroście sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku wkrótce podarunki świąteczne związane z emocjami i wyjątkowymi przeżyciami mogą zacząć pojawiać się w coraz większej liczbie polskich domów.

A to już wiesz?  Podsumowanie sezonu turystycznego

***

Prezentmarzen.pl – to profesjonalny serwis internetowy oferujący niezapomniane podarunki. W swojej ofercie posiada niestandardowe propozycje na każdą okazję, które pozwolą bliskiej osobie przeżyć wspaniałe emocje.

Źródło Inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy