Podróże Travel

Milesaway Travel poleca – Wypoczynek w towarzystwie słoni

W tradycji Tajlandii słonie są symbolem szczęścia i powodzenia. Aby bliżej zgłębić tę egzotyczną kulturę, Milesaway poleca luksusową sieć hoteli Anantara w regionie Chiang Rai,

W tradycji Tajlandii słonie są symbolem szczęścia i powodzenia. Aby bliżej zgłębić tę egzotyczną kulturę, Milesaway poleca luksusową sieć hoteli Anantara w regionie Chiang Rai, która poza doskonałą ofertą wypoczynkową, dodatkowo oferuje kurs jazdy… na słoniach.
W tajskich wierzeniach symbolem obfitości, szczęścia i dobrobytu jest bóg Ganeśa – czteroręki mężczyzna o głowie słonia. Dlatego właśnie kult tego zwierzęcia jest tak popularny i ważny. Oswajanie i ujeżdżanie słoni to swego rodzaju ceremoniał związany z przejściem kursu i szkolenia, po którym uczestnik zdobywa tytuł mahouta, czyli zaklinacza słoni. Nie jest to umiejętność, którą zdobyć może jedynie Taj. Luksusowa sieć hoteli Anantara w regionie Chiang Rai, przy współpracy z Tajskim Narodowym Instytutem ds. Słoni oferuje kurs, po którym kursant staje się prawdziwym mahoutem.
Ekskluzywne hotele Anantara aktywnie zaangażowały się w popularyzację ekoturystyki tworząc rezerwat, w którym przebywają całe rodziny słoni. Resort Anantara Golden Triangle przeznaczył 65 hektarów obszarów leśnych z naturalnymi ścieżkami i rzeką, by mogły zamieszkać w nim 32 dorosłe słonie, uratowane z różnych miejsc w Tajlandii, w tym z ulic Bangkoku. Dzięki temu organizowane są tam wyjątkowo egzotyczne kursy jazdy na słoniach, które mają za zadanie nie tylko uczyć panowania nad zwierzęciem, ale i pomóc odkryć prawdziwy „słoniowy” świat.
„Ta niezwykła możliwość obcowania ze słoniami, poza niewątpliwą atrakcją, ma przybliżyć uczestnikom styl bycia i język prawdziwego mahouta. Kursanci uczą się zasad komunikacji ze słoniem, komend, ale także sposobów pielęgnacji tych niesamowitych ssaków oraz gier i zabaw, które one uwielbiają. Trzydniowe szkolenie kończy oficjalny egzamin, po którym zdobywa się honorowy tytuł mahouta” – wyjaśnia Małgorzata Leśna, redaktorka magazynu Milesaway Travel, która osobiście brała udział w takim kursie.
Anantara Golden Triangle Resort & Spa, poza oryginalna usługą jaką jest kurs jazdy na słoniu, posiada także wiele innych atrakcji. Hotel położony w malowniczym i owianym tajemnicą regionie na pograniczu Tajlandii, Laosu i Birmy. W sąsiedztwie resortu znajduje się wyjątkowe Muzeum Opium. To wymarzone miejsce na wypoczynek, gdzie mamy szansę poznać bogatą tradycję Północnej Tajlandii, znaleźć się w prawdziwej dżungli, posmakować wyjątkowej tajskiej kuchni oraz zrelaksować się w znakomitym spa z bezkresnym basenem. Jednak największą atrakcją kurortu bezsprzecznie pozostaje rezerwat słoni, z którymi można się naprawdę zaprzyjaźnić.
Więcej informacji o Anantara Golden Triangle Resort & Spa w kolejnym numerze „Milesaway Travel” oraz na stronie www.milesawaytravel.pl.
Informacje o Milesaway Travel
Milesaway Travel to pierwszy na polskim rynku prestiżowy magazyn o podróżach. To wyjątkowy przewodnik po luksusowych destynacjach, ekskluzywnych wyprawach i usługach concierge. Kwartalnik Milesaway Travel przedstawia wyłącznie godne odwiedzenia miejsca i usługi. To nietypowy informator edukacyjny, tworzony przez ludzi, którzy na własne oczy widzieli prezentowane na łamach magazynu miejsca oraz testowali opisywane tam hotele i restauracje.
Więcej informacji na temat magazynu znaleźć można na www.milesawaytravel.pl
Informacje o Milesaway
Biuro podróży Milesaway zajmuje się kompleksową organizacją luksusowych podróży. Posiada szeroką ofertę hoteli i resortów niedostępnych w biurach skoncentrowanych na organizacji masowego wypoczynku. Zapewnia ekskluzywne transfery lotnicze i naziemne oraz gwarantuje podróż z prywatnym pilotem lub przewodnikiem, opieką dla dziecka oraz osobistym concierge. Każdy z oferowanych obiektów podlega indywidualnej ocenie według kryteriów programu milesaway value®. Misją Milesaway jest tworzenie ofert na miarę potrzeb i oczekiwań osób zainteresowanych spędzeniem wakacji w wyjątkowym, luksusowym miejscu.
Więcej informacji na temat biura podróży znaleźć można na www.milesaway.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy