USA

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w Mercure Gdańsk Stare Miasto

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w Mercure Gdańsk Stare Miasto
Informacja prasowa Gdańsk, 3 października 2019 r. Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w Mercure Gdańsk Stare Miasto 11-12 października świętem wina w restauracji Winestone Restauracje hotelowe

Informacja prasowa
Gdańsk, 3 października 2019 r.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów
w Mercure Gdańsk Stare Miasto
11-12 października świętem wina w restauracji Winestone

Restauracje hotelowe to miejsca, których zadaniem jest przyciąganie gości. Nie tylko w ujęciu doskonałej, często wąsko wyspecjalizowanej czy charakteryzującej się lokalnymi akcentami kuchni, ale również poprzez nawiązujący do miejsca, w których się znajdują design czy organizację niestandardowych wydarzeń. Wśród wielu tego typu miejsc szczególnie wyróżnia się hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto oraz zlokalizowana w nim restauracja Winestone. To właśnie tu, w dniach 11 – 12 października, rywalizować będą młodzi sommelierzy z całej Europy.
Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów, to konkurs, w którym rywalizować będą reprezentacje z 13 krajów: Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Serbii, Cypru, Niemiec, Austrii, Gruzji, Rosji, Kazachstanu i Polski. Wśród biorących udział w eliminacjach do konkursu głównego reprezentantów Polski, które odbędą się 11 października, znalazł się także Mateusz Breń, szef zmiany i sommelier z restauracji Winestone w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

W sobotę, 12 października, spośród wszystkich uczestników wybranych zostanie trzech finalistów. W drugiej części dnia, motywowani dopingiem publiczności, będą oni rywalizować ze sobą na głównej scenie Sali Kupieckiej hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.
Formuła i zadania nawiązywać będą do Mistrzostw Polski Sommelierów i obejmą m.in. test z wiedzy o winie, degustacje w ciemno czy sprawdzenie umiejętności serwowania wina w praktyce. Polski uczestnik wydarzenia, który zgromadzi największą liczbę punktów, automatycznie uzyska tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów zakończy uroczysta gala Diner, podczas której zaprezentowane zostanie specjalne, 4-daniowe menu oparte na regionalnych smakach Winestone.

Jako Winestone, koncept restauracyjny, dla którego najwyższej jakości wino ma szczególne znaczenie oraz marka Mercure, która od zawsze była powiązana z winem, czujemy się wyróżnieni możliwością goszczenia najlepszych sommelierów z całej Europy. W codziennej pracy, w zlokalizowanej w Mercure Gdańsk Stare Miasto restauracji Winestone, staramy się proponować zarówno gościom hotelowym, jak i mieszkańcom Trójmiasta, starannie wyselekcjonowane wina na każdą kieszeń i pokazywać sposoby ich łączenia z potrawami
– powiedział Adam Uradziński, Winestone Manager w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto.

A to już wiesz?  Oglądaj Eurosport na żywo na platformie Samsung Smart TV

Przebieg wydarzenia, dzięki partnerstwu z Wines from Spain i Niemieckim Instytutem Wina, zakłada specjalną, hiszpańską ścieżkę konkursu oraz dedykowane uczestnikom seminaria z win niemieckich i hiszpańskich.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich i obecności znakomitych ekspertów, w tym dwukrotnego Mistrza Polski Sommelierów oraz 6 sommeliera świata, wierzymy, że wydarzenie, którego jesteśmy gospodarzem na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników i widzów, a w dłuższej perspektywie – pozwoli nam zbudować jeszcze ciekawszą ofertę dla naszych gości. Jednocześnie trzymamy kciuki za naszego przedstawiciela i wierzymy, że już niebawem w naszym zespole znajdzie się Mistrz Polski Młodych Sommelierów – dodaje Adam Uradziński.
Partnerem strategicznym Międzynarodowych Mistrzostw Sommelierów jest Cisowianka Perlage, a wydarzenie wspierają także TiM, E&J Gallo Winery. Gospodarzem Mistrzostw jest hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto.
Marka Mercure poprzez regionalne napoje, potrawy, design, czy współpracę z rzemieślnikami, jest dla gości oknem na lokalną kulturę. Mercure Gdańsk Stare Miasto położony w samym sercu miasta, inspirowany jest historią dawnego Gdańska, którą odzwierciedla wystroju hotelu – ozdobne rzygacze, kamieniczki, kolorystyka nawiązująca do budynków, wykładzina imitująca brukowane uliczki. Piękny widok z okien pokoi roztacza się z jednej strony na Stare Miasto, a z drugiej – na stocznię i Europejskie Centrum Solidarności. W lobby na gości czekają oryginalne prace lokalnych twórców, a w menu – potrawy na bazie lokalnych składników.

***

O Mercure
Sieć Mercure grupy Accor zaprasza do wyjątkowych, inspirowanych lokalnie hoteli.
Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej, która łączy siłę międzynarodowej grupy z bezkompromisowym podejściem do jakości oraz ciepłą atmosferą hoteli osadzonych w lokalnej społeczności. Hotele Mercure prowadzone przez entuzjastycznych hotelarzy goszczą podróżujących w celach biznesowych i turystów w wielu miejscach świata. Mercure to ponad 810 hoteli w 62 krajach, idealnie usytuowanych w centrach miast, nad morzem lub w górach.
Accor to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4900 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencjach na całym świecie.
mercure.com | accorhotels.com

A to już wiesz?  Emirates wylądowały w Gwinei

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy