Aktualności

Laminaty 3M

Laminaty DI-NOCTM to ponad 600 kombinacji obejmujących wzory od naturalnych po futurystyczne. Laminaty wiernie imitują drewno, metal, marmur, skórę, kamień, tynk i wiele innych materiałów służących do wystroju wnętrz.

Jednak początki laminatów DI-NOCTM sięgają lat 60-tych, kiedy to w Stanach Zjednoczonych zaczęto produkcję tych folii na potrzeby przemysłu samochodowego. Początkowo aplikacje sprowadzały się do dekoracji zewnętrznych paneli samochodów foliami imitującymi drewno. Musiały być odporne na pogodę, zużycie i zadrapania. W tej chwili w branży samochodowej ogromną popularnością cieszą się laminaty DI-NOCTM z serii CARBON. Materiał ten znajduje szerokie zastosowanie w tunningu samochodowym. Pojazdy oklejone folią DI-NOCTM CARBON świetnie się prezentują, a dodatkowo pełnią funkcję ochronną elementów pojazdu narażonych na stłuczki (błotniki, lusterka). Przykłady realizacji przy zastosowaniu folii 3MTM DI-NOCTM CARBON prezentowane są w całej Europie, także przy okazji salonów samochodowych i wystaw. W Polsce pokaz aplikacji ten folii odbył się 17 czerwca podczas szkolenia z cyklu Akademia Wiedzy i Praktyki firm 3M i Antalis Polska poświęconego prezentacji folii 3M do oklejania pojazdów.

Z biegiem lat rozszerzono gamę wzorów laminatów DI-NOCTM i zaczęto wykorzystywać je na szeroką skalę także w budownictwie oraz architekturze wnętrz. Pozwoliło to na znaczne obniżenie kosztów związanych z zastosowaniem tradycyjnych materiałów i dało nieograniczoną swobodę projektowania niezależnie czy chodzi o budynek, przedmioty codziennego użytku, czy samochody.

http://media.edelman.pl/pl/pr/122472/carbonowy-zawrot-glowy-laminaty-3m_-di-noc_-dostepne-w-polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #autoprzewijanie garmin   #ecc mode   #eric goes ogol   #garmin 20   #garmin 3490lm   #garmin 54   #garmin 725   #garmin 770lm   #garmin 965   #garmin acquires geos   #garmin and geos