USA Wiadomości branżowe

KAYAK poleca najdziwniejsze imprezy roku 2013

Budowle z cytryn w środku miasta, festiwal wody czy może uczta małp… Gdzie i kiedy odbywają się najdziwniejsze festiwale i imprezy świata? Sprawdziła to porównywarka ofert turystycznych KAYAK,

Teaser

Budowle z cytryn w środku miasta, festiwal wody czy może uczta małp… Gdzie i kiedy odbywają się najdziwniejsze festiwale i imprezy świata? Sprawdziła to porównywarka ofert turystycznych KAYAK, która przygotowała kalendarz najbardziej nietypowych wydarzeń na rok 2013.

Cytrynowe Święto

Ci, którzy chcą zobaczyć na własne oczy niesamowite konstrukcje z…cytryn, powinni jak najszybciej rezerwować bilety do Francji, gdzie do 8 marca na Lazurowym Wybrzeżu potrwa Menton Lemon Festival. W ramach obchodów święta co roku ulicami francuskiego miasteczka przejeżdżają platformy z konstrukcjami wykonanymi w całości z cytryn, które następnie wystawiane są w różnych punktach Menton. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK, najbardziej atrakcyjna w tym czasie oferta na przeloty z warszawskiego portu do Nicei (najbliższe lotnisko, oddalone od Menton o niecałe 30 km) to koszt ok. 900 zł (SWISS, wylot 28 lutego, powrót 10 marca). Ok. 1100 zł zapłacą natomiast podróżujący z Krakowa (LOT, wylot 1 marca, powrót 11 marca) oraz Katowic i Poznania (loty realizowane przez Lufthansę).

Festiwal wody

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać kolejnej sylwestrowej zabawy, doskonałym rozwiązaniem będzie wycieczka do Tajlandii. Zgodnie z tradycją Tajowie obchodzą Nowy Rok wiosną. Święto zwane Songkran lub „festiwalem wody” rozpoczyna się dokładnie 13 kwietnia i trwa zwykle 3 dni. Jednym z najważniejszych zwyczajów towarzyszących obchodom jest oblewanie się wodą, które ma przynieść oczyszczenie duszy i ciała. W ostatnich latach na czas Songkran ulice tajskich miast przemieniają się w prawdziwe pola bitew, gdzie za broń służą pistolety na wodę, wiadra i szlauchy ogrodowe. Według porównywarki KAYAK, korzystne oferty połączeń do Bangkoku znaleźć można z warszawskiego portu. Kupując bilet dla jednej osoby w dwie strony trzeba się liczyć z kosztami rzędu ok. 2400 zł (Qatar Airways, wylot 11 lub 15 kwietnia, powrót 23 kwietnia). Podobne ceny czekają na podróżujący z Gdańska i Krakowa (linie Air Berlin).

Człowiek-Ptak

Zawody w najdłuższym locie na samodzielnie skonstruowanej „maszynie latającej” zasilanej ludzką siłą odbywają się co roku w nadmorskim Bognor w południowej Anglii. Co ciekawe, w 2003 roku w zmaganiach wziął udział sam sir Richard Branson, twórca linii lotniczych Virgin Atlantic Airways. Tegoroczna edycja konkursu zaplanowana jest na 13-14 lipca 2013 roku. Do nadmorskiego uzdrowiska nad kanałem La Manche najwygodniej i najszybciej można się dostać lecąc do Londynu, a następnie przesiadając się w pociąg lub autokar (podróż trwa niewiele ponad godzinę). Według porównywarki KAYAK, turyści chcący wziąć udział w rywalizacji powinni wybrać połączenia realizowane przez Ryanaira z wylotem z Katowic lub Warszawy (wylot 12 lipca, powrót 14 lipca, ok. 410 zł za bilety w dwie strony dla jednej osoby). Z niewiele większymi kosztami powinni się liczyć lecący z Gdańska (448-491 zł za jedną osobę, przeloty w dwie strony).

Światowe Mistrzostwa Gitary Powietrznej

21-23 sierpnia w finlandzkim Oulu odbędzie się Air Guitar World Championship, czyli mistrzostwa w udawaniu gry na gitarze elektrycznej. Impreza co roku przyciąga coraz większe rzesze fanów tej nietypowej rozrywki, której jednym z prekursorów był sam Joe Cocker. Według wyszukiwań porównywarki KAYAK, do Finlandii warto polecieć liniami Finnair. Bilety z wylotem z Warszawy to koszt nieco ponad 1000 zł w dwie strony dla jednej osoby. Trochę mniej zapłacą podróżni z krakowskich Balic – 960 zł (np. połączenia z wylotem 20 lub 22 sierpnia i powrotem 25 sierpnia).

World Puppet Theatre Festival

Francuskie miasteczko Charleville-Mézières co dwa lata staje się miejscem spotkań miłośników lalkarstwa. Następna edycja tego prestiżowego wydarzenia, na które zjeżdżają się wielbiciele teatru z całego świata, odbędzie się właśnie w tym roku w dniach 20-29 września. Za bilety na połączenia LOT-u do Paryża, z którego do Charleville-Mézières można dostać się pociągiem, we wrześniu trzeba zapłacić ok. 600 zł (bilety w dwie strony dla jednej osoby, wylot z Warszawy). Podobne koszty czekają na podróżujących z Balic liniami easy Jet (536 zł za bilety w dwie strony, wylot 19 września, powrót 30 września). Mniej więcej 100 zł więcej zapłacą podróżujący Lufthansą z Katowic lub Wrocławia. Ok. 800 zł wydadzą natomiast pasażerowie lotów realizowanych z Gdańska również przez Lufthansę.

Małpia uczta

Kolejne nietypowe wydarzenie wybrane przez porównywarkę KAYAK to odbywający się 25 listopada w Lopburi, tajskim mieście małp, Monkey Buffet Festival. Makaki jawajskie, znani na całym świecie mieszkańcy miejscowości, podczas swojego święta obdarowywane są przeróżnymi smakołykami. Podczas uczty nie brak elegancko zastawionego stołu, a zwierzętom usługują… prawdziwi kelnerzy. Do Lopburi najłatwiej dotrzeć pociągiem z dworca Hualamphong w Bangkoku. Bilety na loty do stolicy Tajlandii z Warszawy, z przesiadką w Dubaju, realizowane przez linie Emirates, to koszt ok. 2300 zł (wylot 18 listopada, powrót 2 grudnia). Ok. 300 zł więcej trzeba zapłacić za loty Austrian Airlines z Krakowa, natomiast ok. 400 zł z Gdańska (Air Berlin).

Santa Claus World Championship

Miłośnikom bożonarodzeniowej atmosfery porównywarka KAYAK proponuje wycieczkę do szwajcarskiego Samnuan, gdzie w grudniu odbywają się zawody dla św. Mikołajów. Panie i Panowie poprzebierani w czerwone stroje rywalizują w takich konkurencjach, jak wspinanie się po kominach czy dostarczanie prezentów na… osiołkach. Do położonej w Alpach wioski najwygodniej dotrzeć można z lotniska w Innsbrucku (Austria). Ci, którzy będą chcieli połączyć wyjazd z kilkudniowym wypoczynkiem na nartach i zarezerwują bilety lotnicze na grudzień już teraz, muszą liczyć się z kosztami ponad 1000 zł za przeloty dla jednej osoby.

Więcej informacji o przelotach oraz porównania cen znaleźć można na www.kayak.pl.

*Wymienione w tekście ceny noclegów oraz biletów lotniczych podane zostały zgodnie z wynikami wyszukiwań porównywarki KAYAK z dnia 26 lutego 2013 roku.

< 235514" >

Źródło KAYAK. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy