Podróże

Jak przygotować się do wakacji?

Lato nadeszło już wielkimi krokami, i wakacje są tuż, tuż. Dla dzieci i młodzieży w całej Polsce oraz dla nauczycieli, już się rozpoczęły. Natomiast inni czekają z upragnieniem na swój urlop. Chyba każdy, kto ma przynajmniej kilka dni wolnego, stara się gdzieś wyjechać. Oczywiście, wielu z nas urlop zaplanowało już dawno. Jednak niektórzy czekali na ostatnią chwilę. Nie ma w tym nic złego, z tym, że na zorganizowane przez kogoś wakacje nie ma już co liczyć, chyba że skorzystasz z oferty last minute.

080016c.jpg

Takie rozwiązanie jest także bardzo dobre, ponieważ zwykle ceny są niższe niż dwa miesiące czy pół roku temu. Zanim jednak skorzystasz z oferty danego biura podróży, dowiedz się, co jest w cenie wycieczki. Poza tym, najlepiej skorzystaj z biura podróży, które jest już sprawdzone przez Twoich znajomych. Oczywiście, nigdy nie da to całkowitej gwarancji, że dany wyjazd się uda, i że będzie wszystko to, za co płacisz, jednak dobra rekomendacja biura podróży na pewno nie bierze się z niczego. Klienci muszą być zadowoleni, skoro chwalą daną firmę.

Jeśli nie lubisz jeździć na zorganizowane wczasy, sam sobie je zorganizuj. Wtedy na pewno będzie tak, jak chcesz. Jeśli nie spodoba Ci się dane miejsce, możesz pojechać do innego, ponieważ nie jesteś związany finansowo czy w żaden inny sposób z danym hotelem, pensjonatem czy polem namiotowym, na którym miałeś wykupiony jeden nocleg. Taki sposób wczasów jest dobry, jednak musisz wziąć pod uwagę to, że być może nie będziesz już mógł znaleźć miejsca w pensjonatach czy w hotelach. Jednak zawsze możesz mieć ze sobą namiot, na wszelki wypadek. Na polach namiotowych na pewno znajdziesz miejsce, a jeśli nie, rozbijesz namiot gdzieś „na dziko”.

Możesz z góry zaplanować sobie miejsca pobytu. Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji możesz zamówić noclegi, albo możesz szukać ich w czasie podróży, na bieżąco, bez stresu, że nie zdążysz wdanym dniu dotrzeć do określonego miejsca, jeśli jeździsz po całej Polsce lub po całym świecie.

Jeżeli jednak jesteś pewien, że w danym dniu dotrzesz do miejsca gdzie masz zarezerwowany nocleg, warto zamówić go wcześniej. Oczywiście, jeśli wolisz mieć zaplanowane wakacje, i pewne noclegi, zaplanuj je. Wyznacz sobie trasę przejazdu. Weź pod uwagę sposób podróży i to, ile zajmie Ci droga z jednego miejsca do drugiego. Jeżeli zamierzasz cały urlop spędzić w jednym miejscu, to masz jeszcze bardziej ułatwioną sprawę. Wtedy tylko wykupujesz noclegi w danym miejscu i na tym koniec. Potem już tylko miło spędzasz czas. Wiele zależy od tego, jaki cel chcesz nadać Twoim wakacjom. Być może zależy Ci na tym, aby zobaczyć jak najwięcej różnych miejsc, a może właśnie nie zależy Ci na przemieszczaniu się z miejsca na miejsce, tylko preferujesz spokojne przebywanie nad jeziorem,w górach czy nad morzem lub w puszczy, gdzie jest cisza i spokój, gdzie nie ma ruchliwych ulic, ale jest tylko jedna ścieżka, prowadząca do miejsca w którym będziesz.

Kiedy wakacje spędzasz z dziećmi, pamiętaj o ich bezpieczeństwie. Wtedy najlepiej wybierz na nocleg miejsce z dala od wody. Nad wodę możesz dojść z nimi czy dojechać. Ważne jest także to, aby miejsce w którym jesteś, było ogrodzone, tak, aby dziecko nie mogło samo wyjść na ulicę. Poza tym, powinieneś przez cały czas wiedzieć dziecko, kiedy bawi się samo, ponieważ nie wiesz, czy nie spotka jakiegoś złego człowieka. Dzieci najczęściej cieszą z miejsc, w których jest plac zabaw. Kiedy jesteś z nimi nad morzem, warto jednak korzystać z plaży i bawić się na niej z dzieckiem, np. budować zamki z piasku czy korytarze.

Podczas urlopu nie zmuszaj się do czegoś, czego nie lubisz. Jeśli nie przepadasz za długimi wędrówkami, wybierz raczej krótkie spacery. Jeśli nie lubisz wody, nie jedź nad nią. Oczywiście, weź także pod uwagę zdanie innych członków rodziny, i wspólnie ustalcie takie miejsce, które będzie odpowiadało wszystkim.
Ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy