Wiadomości branżowe

Emirates SkyCargo uruchamia połączenie cargo do Meksyku i Atlanty

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 19 maja 2014 r. - Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, dodała Meksyk i Atlantę do swojej siatki połączeń, rozszerzając ją tym samym do ponad 50 miast na całym świecie.Połączenie do Meksyku, realizowane raz w tygodniu, rozpoczyna się w Dubaju z przystankiem we Frankfurcie, natomiast w drodze powrotnej planowy przystanek przed przylotem do Dubaju ma miejsce w Houston i Kopenhadze. W trakcie cotygodniowego połączenia z Dubaju na lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta Airport planowany przystanek ma miejsce we Frankfurcie, natomiast w drodze powrotnej w Kopenhadze. Tak zaplanowane połączenia zapewniają klientom dodatkowe korzyści z transportu ładunku pomiędzy tymi miastami.Na obu trasach Emirates SkyCargo wykorzystują samoloty typu Boeing 777 Freighter, który może przetransportować 103 tony ładunku, oraz posiada najszerszy pokład główny spośród wszystkich samolotów frachtowych. Ponadto jest on w stanie udźwignąć towary niegabarytowe oraz przewieźć większe

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 19 maja 2014 r. – Emirates SkyCargo, frachtowa jednostka Emirates, dodała Meksyk i Atlantę do swojej siatki połączeń, rozszerzając ją tym samym do ponad 50 miast na całym świecie.

Połączenie do Meksyku, realizowane raz w tygodniu, rozpoczyna się w Dubaju z przystankiem we Frankfurcie, natomiast w drodze powrotnej planowy przystanek przed przylotem do Dubaju ma miejsce w Houston i Kopenhadze. W trakcie cotygodniowego połączenia z Dubaju na lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta Airport planowany przystanek ma miejsce we Frankfurcie, natomiast w drodze powrotnej w Kopenhadze. Tak zaplanowane połączenia zapewniają klientom dodatkowe korzyści z transportu ładunku pomiędzy tymi miastami.

Na obu trasach Emirates SkyCargo wykorzystują samoloty typu Boeing 777 Freighter, który może przetransportować 103 tony ładunku, oraz posiada najszerszy pokład główny spośród wszystkich samolotów frachtowych. Ponadto jest on w stanie udźwignąć towary niegabarytowe oraz przewieźć większe przesyłki.

Niedawne otwarcie połączeń frachtowych do Meksyku i Atlanty jest kontynuacją rozbudowy naszej siatki, a wszystko po to, byśmy mogli zaoferować klientom nowe możliwości handlowe i biznesowe na całym świecie. Oba miasta są kluczowymi portami dla usług cargo, przy czym Meksyk stanowi jeden z największych ośrodków produkcyjnych w Ameryce Łacińskiej, a Atlanta zajmuje dziesiąte miejsce wśród lotnisk w Ameryce Północnej w zakresie wielkości przeładunku – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Emirates SkyCargo dysponuje flotą 12 frachtowców, 10 Boeingów 777 F i 2 Boeingów 747-400 ERF, które od 1 maja 2014 roku rozpoczęły loty z nowego terminalu cargo na lotnisku Dubai World Central – Al Maktoum International Airport.

Źródło Emirates. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Ericsson partnerem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy