Wiadomości branżowe

Basen na stadionie, czyli Windsurfing na Narodowym

Żart stał się faktem. Stadion Narodowy zamienił się w basen. Już dziś rozpoczyna się na nim Halowy Puchar Świata. To część prestiżowego cyklu PWA World Tour. „Jest to największe widowisko w Polsce tego roku” - zapewnia Piotr Glinkowski ze spółki PL.2012+, będącej operatorem Stadionu Narodowego. Ciekawa formuła wydarzenia zapewne przyciągnie nie

Żart stał się faktem. Stadion Narodowy zamienił się w basen. Już dziś rozpoczyna się na nim Halowy Puchar Świata.

To część prestiżowego cyklu PWA World Tour. „Jest to największe widowisko w Polsce tego roku” – zapewnia Piotr Glinkowski ze spółki PL.2012+, będącej operatorem Stadionu Narodowego. Ciekawa formuła wydarzenia zapewne przyciągnie nie tylko pasjonatów sportów wodnych, ale i całe rodziny.

Idea zorganizowania zawodów windsurfingowych na Stadionie Narodowym narodziła się w październiku 2012 roku. Przed meczem Polska – Anglia niezamknięto dachu, podczas ulewnego deszczu, murawa stanęła w wodzie. „Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że przyklejono do nas łatkę >>Basenu Narodowego<< i obrócić to na swoją korzyść” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Glinkowski.

Stworzenie basenu na płycie boiska to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. „W tej chwili myślimy o jednorazowym wydarzeniu. Jeśli jednak reakcja publiczności będzie pozytywna – pomyślimy nad organizacją kolejnej edycji” – wyjaśnia ekspert.

Wydarzenie będzie okazją do ustanowienia nowych rekordów m.in., prędkości jazdy na desce windsurfingowej – dodają organizatorzy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Emirates uruchomią czwarte codzienne połączenie do Johannesburga

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy