Wiadomości branżowe

300 hoteli Grupy B&B

Grupa B&B Hotels nadal inwestuje – w kwietniu otwarty został już 300. obiekt marki. Dzięki skoncentrowaniu się na ekonomicznym segmencie rynku hotelowego, B&B Hotels odnotowała w 2013 r. także znaczący wzrost sprzedaży. Wyniki finansowe sieci pokazują jej rozwój w wielu krajach, w tym także w Polsce. Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej panującej w Europie, obroty B&B Hotels Group w roku

Grupa B&B Hotels nadal inwestuje – w kwietniu otwarty został już 300. obiekt marki. Dzięki skoncentrowaniu się na ekonomicznym segmencie rynku hotelowego, B&B Hotels odnotowała w 2013 r. także znaczący wzrost sprzedaży. Wyniki finansowe sieci pokazują jej rozwój w wielu krajach, w tym także w Polsce.

Pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej panującej w Europie, obroty B&B Hotels Group w roku 2013 wzrosły o 9% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnęły 287 mln euro. Średnia cena pokoju hotelowego wynosiła 53 euro brutto, natomiast RevPAR (przychód na dostępny pokój) wyniósł 34 euro brutto.

Dalsza ekspansja w Europie

Dowodem na dobrą kondycję B&B Hotels jest decyzja o rozbudowie sieci o kolejne hotele i dalszej ekspansji na rynku europejskim. W 2013 grupa otworzyła rekordową liczbę 31 nowych obiektów: 13 we Francji, 3 w Niemczech, 3 we Włoszech i po jednym w Polsce, Czechach i Maroku. Rozpoczęcie działalności hoteli w dwóch ostatnich krajach oznacza, że obecnie B&B Hotel operuje w 7 państwach na dwóch kontynentach.

Nowy hotel otwarty 7 kwietnia 2014 we francuskim mieście Nimes jest 300. obiektem pod szyldem B&B Hotels. Jest także czwartym nowym obiektem grupy otwartym w tym roku. Tak dobry pierwszy kwartał pokazuje, że 2014 będzie kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju sieci. W samej tylko Francji grupa ma zamiar otworzyć 20 nowych hoteli. W Niemczech, gdzie B&B Hotels oferuje obecnie 6000 pokoi w 61 obiektach, planowanych jest zaś 12 nowych inwestycji. We Włoszech sieć dysponuje 1200 pokojami hotelowymi, a 1000 kolejnych planuje udostępnić do końca roku.

Kolejne obiekty w Polsce

W listopadzie 2013 r. do B&B Hotels dołączył kolejny obiekt w Polsce – B&B Wrocław Centrum. Położony w samym sercu miasta, przy ul. Ks. Piotra Skargi 24-28, hotel chwalony jest za swój projekt architektoniczny – doskonale wpisujący się w otaczającego go charakterystyczne dla stolicy Dolnego Śląska kamienice. Obiekt oferuje 140 pokoi.

Hotel we Wrocławiu jest trzecią inwestycją B&B w naszym kraju. Jako pierwszy otwarto hotel B&B w Toruniu, który jest zlokalizowany tuż przy Starym Mieście. Następnie oddano do dyspozycji gości oddalony o 5 minut od lotniska i 15 minut od centrum miasta hotel B&B Warszawa – Okęcie. Sieć dysponuje niemal 400 pokojami, które wyposażone są zgodnie z międzynarodowymi standardami B&B.

– Obecnie przyglądamy się kolejnym lokalizacjom w Polsce. Najbardziej zaawansowany jest projekt w Łodzi, gdzie planujemy rozpocząć budowę jeszcze w tym roku – mówi Beatrice Bouchet, Prezes B&B Hotels Polska. – Na naszym rynku na pewno jest jeszcze miejsce na hotele, które za rozsądną cenę oferują pokoje o wysokim standardzie. W pierwszej kolejności myślimy o takich miastach jak Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań czy Katowice. Zastanawiamy się również nad drugim obiektem w Warszawie – dodaje Beatrice Bouchet.

***

Grupa B&B Hôtels to trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli dwugwiazdkowych-ekonomicznych, stawiających, na jakość, indywidualny design poszczególnych lokalizacji oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie 300 hoteli we Francji (216), w Niemczech (61), we Włoszech (16), trzy w Polsce, dwa w Portugalii oraz po jednym w Czechach (Praga) oraz Maroku (Rabat).

Źródło B&B Hotels Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy